Grunt do ścian i sufitów

Kilka praktycznych porad przed rozpoczęciem malowania

Z pomieszczeń, wynosimy przedmioty szczególnie podatne na zabrudzenie farbą i sprawiające trudności w jej usunięciu. Szczególnie kwiaty, przedmioty wartościowe płócienne czy skórzane, obrazy, ozdoby.

Pozostały meble, które nie bardzo dają się usunąć ze względu na ciężar lub gabaryty. Ustawiamy je w taki sposób, aby było możliwe swobodne dojście do malowanych ścian. Bez konieczności przestawiania ich w trakcie malowania.

Następnie ustawione przedmioty dokładnie przykrywamy specjalnie zakupioną w tym celu folią malarską – podobny zabieg wykonujemy w stosunku do podłogi oraz do okien.

Przygotowanie  ścian

Przed malowaniem należy przygotować ściany – pozbywamy się  słabo przyczepionych, odpadających fragmentów powłok malarskich – zwilżamy je wodą i usuwamy za pomocą szpachelki. Następnie należy umyć ściany – to bardzo ważna czynność, niewykonana bądź wykonana niewłaściwie spowoduje złą przyczepność nowo nałożonej farby lub przebarwienia. Ścianę przemywamy mokrą ściereczką i mydłem malarskim a na koniec przemywamy sama wodą i zostawiamy do wyschnięcia.

GRUNT WEWNĘTRZNY

ACRYLEX – PRIMER

Akrylowy, penetrujący grunt pod farby wewnętrzne
Zobacz więcej
GRUNT WEWNĘTRZNY

LATEX STYLE PRIMER – UNDERCOAT

Profesjonalna, lateksowa farba gruntująca z wypełniaczami do wnętrz
Zobacz więcej

Ostatnim etapem przed właściwym malowaniem jest gruntowanie ścian – etap często przez wielu pomijany. Styline posiada w swojej ofercie dwa rodzaje gruntów przeznaczonych do różnych podłoży.

Po wyschnięciu ścian po gruntowaniu, możemy śmiało nakładać nasz wymarzony kolor i cieszyć się jego trwałością przez wiele lat!