Józef Piłsudski na skwerku w Garwolinie! Grzegorz Mikulski i Barbara Kupczyk-Mikulska postanowili wykonać patriotyczny mural na budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Wymiary malunku to 13,5 m szerokości i 8m wysokości. Dlaczego akurat taki motyw?

Mural nawiązuje do lokalnej historii. Podczas Bitwy Warszawskiej, 17- 18 sierpnia 1920r. na terenie Garwolina nocował Marszałek Józef Piłsudski. Na wykonanie muralu potrzebnych było 18 kolorów.

Od zeszłego roku Styline prowadzi kampanię Styline wspiera artystów. W tym roku wraz z artystą Grzegorzem Mikulskim oraz jego żoną Barbarą Kupczyk- Mikulską stworzyliśmy kolorowy malunek Józefa Piłsudskiego na skwerku w Garwolinie na budynku Liceum Ogólnokształcącego.

Malunek przedstawia między innymi patrona Liceum. Projekt muralu stworzył Grzegorz Mikulski. Malunek ma 13,5 m szerokości i 8 m wysokości, nawiązuje do lokalnej historii (podczas Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Garwolinie nocował Józef Piłsudski). Mural przedstawia Józefa Piłsudskiego, harcerzy, meldunki wraz z kopertą oraz słowa wypowiedziane przez Marszałka: Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka…. W roku 1920 harcerze z I drużyny im. Tadeusza Kościuszki pełnili służbę kurierską i zdawali Marszałkowi meldunki , które zrzucane były przez samoloty zwiadowcze. Celem projektu jest przypomnienie o zwycięskiej bitwie z 1920 r.