Metamorfozie drzwi wewnętrznych

 

Kolejny etap czyli druga część współpracy z @Projekt Cacko polegała na metamorfozie drzwi wewnętrznych. Drzwi to jeden z podstawowych elementów wnętrza, dają nam prywatność wpływają na wygląd mieszkania dlatego warto o nie zadbać. Do pomalowania drzwi została użyta matowa emalia w odcieniu dopasowanym do ściany.

Farby z mieszalnika

 

Ważnym aspektem podczas metamorfozy drzwi był ich odcień. Dzięki możliwości barwienia na mieszalniku produktów, @Projekt​ Cacko dobrała idealny kolor drzwi do koloru ścian. Zobacz efekty współpracy Styline&ProjektCacko!

Proces metamorfozy drzwi składał się z kilku części:

I etap to pozbycie się starej, odpadającej powłoki przez opalanie oraz zeskrobanie,

II etap polega na cyklinowaniu powierzchni drzwi w celu zdarcia wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna,

III etapem było wypełnienie ubytków występujących w drewnie szpachlą, a następnie przeszlifowanie powierzchni, aby była równa, jednolita.

Produkt, który został wybrany do metamorfozy malowania drzwi to Enamel Style o matowym efekcie wykończenia. Satynowe powłoki są w mikroskali o wiele gładsze, co powoduje, iż padające światło odbija się od takiej powierzchni, co powoduje, że ujawniają się niedoskonałości podłoża. Dlatego w celu optycznego ukrycia niedoskonałości wybraliśmy matową emalię.