Ciemne kolory na ścianach

Mocne, zdecydowane, ciemne kolory nadają wnętrzom nowoczesności a zastosowane z umiarem podkreślają charakter pomieszczenia. Bardzo modnym rozwiązaniem jest zastosowanie ciemnego koloru w otoczeniu jasnych, spokojnych barw. Taki akcent podkreślił klimat i przyciągnie wzrok domowników i gości.

Ciemniejsze odcienie najlepiej stosować w dużych wnętrzach. Szczególnie jeśli chcemy pokryć nimi całe ściany ponieważ zastosowane w mniejszych powodują optyczne ich zmniejszenie. W pomieszczeniach mniejszych możemy zastosować inne rozwiązanie i wykorzystać ciemne barwy w roli kolorystycznych detali urozmaicających wystrój.

Farby do wnętrz Styline w ciemnej kolorystyce nadają pomieszczeniu wrażenia elegancji, powagi i spokoju. Ciemne, dystyngowane zielenie i brązy przetykane jasnymi refleksami odpowiadających im barw bardzo dobrze sprawdzają się na przykład w domowych gabinetach, sprzyjając poczuciu intymności i skupienia.

Ciemne nie muszą być wszystkie ściany w pomieszczeniu. Może to być jedna płaszczyzna będąca elementem wiodącym i dekoracyjnym we wnętrzu. Dobrze wygląda również ciemna ściana w połączeniu z cegłą, okładziną drewnianą lub kamieniem.

W małych pomieszczeniach możemy użyć ciemniejszej farby do wykonania wzorów na jaśniejszych ścianach. Taki kontrast zapewni ciekawą harmonię i nie będzie sprawiał przytłaczającego wrażenia.

Odpowiednie zastosowanie zdecydowanych, odważnych kolorów uczyni nasze wnętrze ciekawszym, niebanalnym i nowoczesnym, będzie potęgować wrażenie głębi i elegancji.