Nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz to przede wszystkim styl praktyczny, pozbawiony zbędnych dekoracji, lekki, przejrzysty, ale jednocześnie ładny i ciekawy. Prostota i funkcjonalność – te dwa słowa oddają najlepiej charakter tego stylu.

Zaletą jest również uniwersalizm. Nowoczesne rozwiązania nadają się zarówno do dużych domów, apartamentów jak i są możliwe do zastosowania w niewielkich mieszkaniach.

Mieszkania w stylu nowoczesnym charakteryzując się praktycznością, ale i urokiem. Możemy je dostosować do swojego gustu i swojej osobowości. Na przykład użycie tkanin wprowadza pożądaną różnorodność, trzeba zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów.

Jak wiemy aranżowanie nowego wyglądu mieszkania rozpoczynamy od pomalowania sufitów i ścian. Odpowiedni dobór kolorów jest szalenie istotny, ponieważ nada wnętrzom charakter, wyznaczy kierunek, którego będziemy się trzymać na dalszych etapach prac.

Ważny jest nie tylko wybór koloru ale także jakość zastosowanej farby. Ogromną zaletą farb linii Styline jest to, że pochodzą z mieszalnika, co powoduje, że oprócz wysokiej jakości, która jest efektem długoletnich badań laboratoryjnych i testów, każdy może spośród tysiąca możliwości wybrać ten jeden niepowtarzalny odcień, który będzie idealnie pasował do naszej koncepcji.

Nowoczesne kolory

Podstawową zasadą w stylu nowoczesnym jest używanie niewielkiej ilości kolorów. Zazwyczaj nie są one również jaskrawe, są bardziej stonowane. Mogą to być beże i brązy, szarości i popiele. Styline posiada idealną do takich celów linię farb dekoracyjnych.

Ostatnio bardzo modnymi kolorami w takich wnętrzach są róż, niebieski i zielony. Ważne jednak, aby nie używać zbyt dużej ilości barw na raz.

Klasyczne połączenie bieli i czerni zawsze się sprawdza w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza tych minimalistycznych. Do tego duetu dołączają inne odcienie, ale zawsze bardzo stonowane. Przeważają ponadczasowe beże, szarości, a ocieplają je modne w tym sezonie kolory ziemi. Czekoladowe brązy, zgaszone zielenie i żółcienie, które pojawiają się w postaci kolorystycznych akcentów. Dopuszczalne jest złoto jako element wykończeniowy, który rozświetla i nadaje ostatecznego szlifu. Wyważona gama kolorystyczna ma sprzyjać wyciszeniu i komfortowemu relaksowi.

 

Tutaj sprawdzi się farba Premium Titanum Matt – antyrefleksyjna o jawyższej jakości dekoracyjnej.

Ważnym elementem dobrze komponującym się z kolorem ścian są rośliny doniczkowe, wyeksponowane nie w grupach tworzących gęste botaniczne zakątki, a raczej pojedyncze duże okazy – egzotyczne kaktusy, palmy, strelicje, draceny czy drzewka bonsai, o ciekawych formach. Donice nie mogą konkurować z urodą roślin – proste, z surowych materiałów, np. betonu – można je stawiać na minimalistycznych metalowych stojakach, żeby bardziej wyeksponować zieleń.